

Táto interaktívna hračka pre deti rozvíja motorické zručnosti, logiku a kreatívne myslenie prostredníctvom hry s farebnými blokmi. Hádzaním a triedením kociek sa dieťa učí tvary, rozvíja koordináciu oko-ruka a získava pocit pre poriadok, keď bloky vkladá späť do tašky. Praktická rukoväť umožňuje ľahké prenášanie, čo dieťaťu umožňuje vziať si hračku so sebou kamkoľvek.
Ks Kids Shape válogató - Patrick
Válassza ki a megfelelő fejlesztő játékokat gyermeke számára.
Ez a játék megnyitja az utat gyermeke intelligenciájának felfedezéséhez és fejlesztéséhez. A színes kockáknak köszönhetően gyermeke különböző formákat tanul, asszociációkat tanul és fejleszti a szem-kéz koordinációt. A kocka táskába dobása a rend szokását fejleszti a gyerekben, a fogantyúnak köszönhetően bárhová magával viheti a játékot.
A kocka az egyik legfejlettebb és legkreatívabb játék, amit gyermekeinknek kínálhatunk. Az új épületek vagy járművek építése, létrehozása, létrehozása fejleszti a gyermek térbeli fantáziáját, tanítja a tervezést, fejleszti a motoros készségeket.
A játék leírása:
- formaválogató
- praktikus fogantyú
- 9 blokk
- cipzáros rögzítés
- Peek-a-Boo játék formák tanulásával kombinálva
A K's Kids játékok minden elemét úgy tervezték, hogy támogassa a gyermekek megfelelő fejlődését. Annak érdekében, hogy a szülők könnyebben megértsék a K's Kids termékekkel való játék előnyeit, létrehoztak egy készségek háromszögét, amely megmutatja, mire van szüksége a gyermeknek a megfelelő fizikai, kognitív és szociális fejlődéshez.
A készségek háromszöge egy egyszerű útmutató a szülők számára, amely bemutatja, hogy a gyermek milyen készségeket sajátít el vagy fejleszt az adott játékkal való játék során, és minden termék csomagolásában megtalálható. Egyes játékok több terület fejlesztését szem előtt tartva készülnek, mások inkább azokat alakítják – a különböző fejlődési szakaszban lévő gyermekek igényeitől és lehetőségétől függően.
Milyen készségeket fejleszthet gyermeke a Patrick Sorterrel való játék közben?
Fizikai fejlődés
érzékszervek – serkentik a gyermek kíváncsiságát, és bátorítják, hogy fedezze fel a körülötte lévő dolgokat. Az érzékszerveket serkentő játékok rendkívül fontosak a gyermek fejlődésének korai szakaszában
finom motoros készségek - fejleszti a precíz és kontrollált mozgásokat, beleértve az arckifejezést, a szem-kéz koordinációt és a szavak helyes artikulációját
durva motoros készségek - ezek a nagyobb izmok mozgásai, amelyek felelősek a kéz, a láb, a lábfej vagy az egész test munkájáért. A játékok rugdosásra, kúszásra, futásra vagy ugrásra ösztönzik gyermekét
Kognitív fejlődés
Logikai készségek - lehetővé teszi a gyermekek számára az információk összekapcsolását. Az olyan játékok, mint a rejtvények és a kockák, javíthatják a gyermekek intelligenciáját, sorrendiségét, koncentrációját, érvelését és problémamegoldó képességét
kreativitás – a kisgyermek fantáziájának fejlesztése elengedhetetlen az absztrakt gondolkodás és kreativitás fejlesztésének folyamatában. Ez a tulajdonság befolyásolja az improvizáció, a kezdeményezés és a problémamegoldás képességét
nyelvi készségek – a nyelvi intelligencia az a képesség, hogy hangokat adjon ki és használjon nyelvet, kifejezze magát és megértsen más embereket. A szavak megértését, a hangok, ritmusok és inflexiós formák megkülönböztetését javító játékok befolyásolják ennek a funkciónak a fejlődését a fejlesztési folyamatban
Társadalmi fejlődés
érzelmek – egy egészséges gyermeknek képesnek kell lennie érzelmei kifejezésére és kontrollálására. Felismerve, hogy szeretik és védik, fejleszti biztonságérzetét. A másokkal való hatékony kommunikáció elsajátításában nagyon fontos szerepet játszanak azok a játékok, amelyek a gyermek barátjává válhatnak, és segítenek neki kifejezni érzéseit.
kommunikáció - a kommunikációs készségek segítik a gyermeket az együttműködést igénylő feladatok elvégzésében, és elősegítik a csoportmunkát
önbecsülés - olyan eredmények komplexuma, amelyeket a gyermek fontos emberektől kap, különösen a szülőktől és társaitól. Amikor a gyermek teljesíteni tudja a játék által neki adott feladatot, elégedett magával. Ez segít neki erősebb önbecsülést és jobb önbecsülést kialakítani
Az alábbiakban bemutatjuk a gyermek képességfejlesztésének egyes szakaszait életkortól függően:
1. fázis (6-18 m)
Cél: Megtanulni hallgatni - reagálni a hangokra.
Hogyan kell: Különböző hangokat adhat ki, ha megrázza a játékot a benne lévő kockákkal, és meghajlítja a játék hátulján lévő füleket. Adja ki ezeket a hangokat, hogy felhívja babája figyelmét, és figyelje, hogyan reagál rájuk.
Cél: Érzékszervek stimulálása – érintse meg és érezze a különböző textúrákat.
Eljárás: A táska különböző anyagokból készül. A külső héj puha és sima, a hátulsó szárnyak pedig össze vannak hajtva és gyűröttek. Ezenkívül minden műanyag blokk felülete egyenetlen. Bátorítsa gyermekét, hogy érintse meg és érezze a játék különböző textúráit és egyenetlen szerkezetét.
Cél: Finommotorika gyakorlása – fogás.
Módszer: Ösztönözze gyermekét, hogy jobb és bal kézzel is fogja meg a kockákat.
Cél: Finommotoros edzés – esztergálás.
Módszer: Ösztönözze gyermekét, hogy fordítsa el a hátul található fogantyúkat.
Célja: Finommotoros edzés – lengés.
Módszer: Bátorítsa gyermekét, hogy fogja meg a játékot a fogantyúnál, és lendítse meg a kockákkal teli táskát, hogy hangot adjon. Ennek köszönhetően a gyermek fejleszti a motoros készségeket.
2. szakasz (12-24 m)
Cél: mozgassa a zárat.
Módszer: A táska cipzárának mozgatásával javul a gyermek motorikus képessége.
Cél: halmozás.
Eljárás: Ösztönözze gyermekét, hogy halmozzon fel maga tetejére 2-3 kockát. A gyermek így javítja az egyensúlyt és megtanulja a türelmet.
Cél: blokkok behelyezése a zsebekbe.
Eljárás: Gyermeke helyezze a blokkokat a táska mindkét oldalán lévő zsebébe, majd próbálja meg kihúzni őket. A blokkok eltávolításának nehézsége a zsebbe helyezett blokk alakjától függ. Ezek a gyakorlatok fejlesztik a gyermek motoros készségeit, és megtanítják a „belül” és a „kint” fogalmát.
Cél: színek tanulása.
Módszer: Tanítsa meg gyermekét a színek azonosítására színes blokkok segítségével.
Cél: Alakzatok tanulása.
Módszer: Tanítsd meg a gyerekeket az alakzatok azonosítására színes blokkok segítségével.
3. szakasz (18-30 m)
Cél: Az ábécé megtanulása.
Eljárás: Tanítsd meg a gyerekeket az ábécé betűinek felismerésére a táskán lévő betűk segítségével.
Cél: halmozás.
Eljárás: Ösztönözze gyermekét, hogy halmozzon fel 3-5 kockát a maga tetejére. A gyermek így javítja az egyensúlyt és megtanulja a türelmet.
Cél: A formák megkülönböztetése.
Eljárás: Ösztönözze gyermekét, hogy ismerje fel a kockák alakját, és a formájuknak megfelelő lyukakon keresztül dobja be a zacskóba. Ez a gyakorlat megtanítja a gyermeket az alakzatok megkülönböztetésére, és fejleszti a finom és nagy motoros készségeket.
Cél: A téglatest színének és alakjának egyidejű felismerése.
Módszer: Mondja ki a színt, és bátorítsa gyermekét, hogy keresse meg az adott színű formát, majd dobja be a kockát az adott formának megfelelő lyukba.
Cél: Formák felismerése.
Eljárás: Mondja ki a blokk alakját. Ösztönözze gyermekét, hogy keresse meg a formát, és tegye a zsebébe a megfelelő nyíláson keresztül.
4. fázis (24-36 m)
Cél: halmozás.
Eljárás: Ösztönözze gyermekét, hogy halmozzon fel 5-6 kockát a maga tetejére. A gyermek így javítja az egyensúlyt és megtanulja a türelmet.
Cél: Tantárgyak tanulása.
Módszer: Tanítsd meg a gyerekeknek a napi szükségleteket a táska hátulján lévő hajtásokon elhelyezett grafikák segítségével.
Cél: A mindennapi tárgyak formáinak megismerése.
Módszer: Tanítsa meg a gyerekeknek a mindennapi tárgyak formáit a táska hátulján lévő hurkok felfedezésével. Például a csillag egy csillag, egy gömb egy kör stb.
Cél: Párosítsd a formákat a táska hátulján lévő képekkel.
Módszer: Ösztönözze gyermekét, hogy helyezze el a kockákat a táska hátulján lévő, hozzáillő formagrafikára.
5. szakasz (30-36+)
Cél: Tanulj meg takarítani és rendszerezni.
Eljárás: A blokkokat zsebben lehet tárolni. A gyerekek megtanulhatnak takarítani, ha játék után visszateszik a kockákat a zsákba.
Cél: alakzatok követése.
Módszer: A gyerekek megtanulhatnak alakzatokat rajzolni kockák segítségével és azok követésével.
Cél: formák tapintással történő felismerése.
Eljárás: Helyezze a blokkokat a takaró alá. Mondja ki azt a formát, amelyet gyermekének szeretne megtalálni. Hagyja, hogy a gyermek megkeresse a formát, de úgy, hogy ne fedje fel a takarót.
Termék információ
-
Rend. számaKA10628
-
EAN4892493106378
-
Gyártó
Értékelés
